3H Hareketi Malatya'daydı

  • 18 Mart 2014
  •     

3H Hareketi, Özgürlük Yolu projesi kapsamında 22 Şubat’ta Malatya’daydı. “Sınırlı Devlet ve Sivil Toplum” etkinliğinde Malatya’daki öğrencilerle bir araya gelinen etkinlikte 4 farklı sunum yapıldı.

Proje koordinatörü Muhammed Tuna’nın konuşmasının ardından 3H Hareketi üyesi Ozan Kaya, John Locke’un sınırlandırılmamış yönetimler üzerine eleştirilerini anlatan bir sunum yaptı. Bir sonraki oturumda İnönü Üniversitesi’den Ahmet Karadağ’a aitti. Ahmet Karadağ devletin sınırlandırılmasının neden şart olduğunu aktardı. Üçüncü oturumda da bir sunum yapan Karadağ, sivil toplumun ne olduğuna dair teknik bilgiler verdi. Son sunum ise Genel Kurul üyemiz Tarık Beyhan tarafından gerçekleştirildi. Beyhan, sivil toplumun Türkiye’de nasıl işlediğinden bahsederek, dünyadaki örneklerini karşılaştırdı ve liberal değerlerle sivil toplumun ne kadar güçlendirileceğini dile getirdi..
Son olarak katılımcılarla grup çalışması yapılan etkinlikte , öğrenciler üç farklı gruba ayrılarak sivil toplumun Türkiye’de gelişimi üzerine tartışmada bulunmaları sağlandı.. Gruplar üç farklı soruyu kendi aralarında tartışarak yanıtlayıp çalışmalarını sundular. Oldukça verimli geçen etkinliğin sonunda Malatya’daki öğrenciler özgürlüğe dair yeni bir bakış açısı edindiler.


© 2013 3H Hareketi. Powered by Akıl Ofisi