Etkinlikler

Benim Çocuğum, çocukları LGBT (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans) bireyler olan Türkiyeli bir grup anne ve babaya odaklanarak, bu cesur ve ilham veren ebeveynlerin hikâyelerini seyirciye taşıyan uzun metraj bir belgeseldir. Bu belgeselde, muhafazakâr, homofobik ve transfobik bir toplumda bir yandan ebeveyn ve aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan ebeveynlerin kendi deneyimlerini en içten şekilde seyirciye aktarmalarına tanıklık ediyoruz. Çocuklarını olduğu gibi kabul etmenin zorlu yolunu kat etmekle kalmayan ebeveynler, daha da ileri giderek, deneyimlerini diğer LGBT aileleri ve toplumla paylaşıyorlar.

2012 yılında LGBTT Aileleri İstanbul Grubu (LISTAG) tarafından çekilen bu eser, gerek ülke çapında gerekse uluslararası platformlarda defalarca gösterime girdi ve büyük ses getirdi. Eser sayesinde, yerli ve yabancı pek çok stk LİSTAG'ın tecrübelerinden istifade etme şansına erişti.

LİSTAG mensubu ebeveynlerin de katılımı ile zenginleşecek etkinliğimizde, filmin ardından ailelerin şahsi hikayelerini yüz yüze dinleme fırsatı da bulacağız.


Etkinlik Tarihi: 21 Şubat 2014, Cuma Saat: 19:15


© 2013 3H Hareketi. Powered by Akıl Ofisi