Etkinlikler

3H Hareketi etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor! Halen lise eğitimini sürdüren ya da liseden bu yıl mezun olmuş gelecek kuşağın bireyleriyle özgürlüğün ideolojisi liberalizmin derinliklerine bir yolculuk yapıyoruz.

Sizleri, alanında önde gelen akademisyenlerin ve eğitmenlerin katılımıyla standart sınıf düzenindeki eğitimin yanı sıra, vaka analizleri ve temsili duruşmalar yardımıyla konuşulan kavramlar ve bilgileri aynı gün içinde uygulamaya ve liberalizmin günlük hayatımızdaki yerini ayrıntılı bir şekilde gözlemleyebilir hale gelmeye davet ediyoruz.

Etkinliğin öğleden önceki bölümünde Marmara Üniversitesi'nden Profesör Doktor Murat Çokgezen ve 3H Hareketi Genel Sekreteri ve Twitter Türkiye çalışanı Zübeyr Kavık sunumlarıyla liberalizme dair temel bilgileri ve değerleri, Türkiye'den ve dünyadan örneklerle aktaracaklar.

Öğleden sonra sahne katılımcıların olacak. Önce ekibimiz tarafından oluşturulmuş bir siyasi krizi çözmeye çalışacağız. Katılımcılar gruplara ayrılacaklar ve her bir grup günümüz siyasetindeki bir aktörü temsil edecek. Katılımcılardan temsil ettikleri grubun çıkarına uygun şekilde sorunu çözmeleri ve birbirlerini ikna etmeleri istenecek. Etkinliğin sonunda eğitmenlerimiz tarafından kullanılan argümanlar değerlendirilecek ve liberal tezlerin olaya bakış açısı ayrıntılı olarak incelenecek.

Öğleden sonraki ikinci bölümde ise, katılımcılar davalı, davacı ve mahkeme heyeti olarak üç gruba ayrılacak ve yine ekibimiz tarafından oluşturulmuş bir davanın çözümü için taraflardan savunma istenecek. Grupların temsilcileri savunmalarını yaptıktan sonra soru cevap bölümüne geçilecek ve oluşturduğumuz temsili "mahkeme heyeti" kararını verecek. 

Her türlü sorunuz için : iletisim@3hhareketi.org

Başvuru için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdvr9gNeP4Rn8AmFis5nEyTJRbPSrPXp-FvVPn463zjPZjgNQ/viewform?c=0&w=1

Etkinliklerin ve workshop'ların daha sağlıklı işlemesi açısından kontenjanın sınırlı olduğunu unutmayın, elinizi çabuk tutun!

 

Not: Etkinlik ücretlidir. Ücret, etkinlik öncesi yatırıldığı takdirde 15 TL, etkinlik günü verildiği takdirde 20 TL olacaktır. Bu ücret, etkinlik günü öğle arasında verilecek yemeği kapsamaktadır.


Etkinlik Tarihi: 13 Ağustos 2016, Cumartesi Saat: 10:30


© 2013 3H Hareketi. Powered by Akıl Ofisi