Etkinlikler

3H (Hukuk Hürriyet Hoşgörü) Hareketi Ankara Grubu, etkinliklerine bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor! 

Liberal Gençlik Akademisi; liberal perspektif üzerinden demokrasi ve özgürlükler, Türkiye’de gençlik politikaları, kadın istihdamı özelinde mevcut ekonomi politikaları  ve eğitim sistemindeki kronik sorunlar gibi konulardan; temel insan hakları çerçevesinde Suriyeli mültecilerin durumu, LGBTİ ve seks işçiliği, üreme sağlığı, toplumsal cinsiyet ve Kürt ve Alevi sorunları gibi geniş bir konu yelpazesinde Türkiye’nin en güncel meselelerini uzmanlarıyla tartışmak amacıyla özgürlüğe ilgi duyan gençleri  akademisyenler ve aktivistler ile bir araya getirmeyi amaçlıyor.  

Katılımcıların güncel sorunlara ilgili ve liberal değerleri benimsemiş kişilerden oluşması hedeflenmiştir. Katılımcılar 6 hafta sürecek olan Liberal Gençlik Akademisi  boyunca iletişim halinde olacakları mentorlarının rehberliğinde hazırlayacakları sunumlarla hem kendi gelişimlerine katkı sağlayacak hem içerik bakımından programımızı zenginleştireceklerdir. Tüm katılımcıların kendi ilgileri yahut ilgilenmeyi istedikleri bir konuda sunum yapmaları beklenmekte olup, kabul açısından bir zaruriyet değildir.

6 hafta sürecek program sonunda programa tam zamanlı katılan katılımcılar sertifika belgesi almaya hak kazanacaklardır.

Liberal Gençlik Akademisi’ni konu başlıkları şu şekildedir;

  • Kadınların İşgücüne Katılımı, İstihdam Politikaları
  • Türkiye’de Gençlik Politikaları
  • Mevcut Ekonomi Politikaları
  • Mültecilerin Mevcut Ekonomik, Sosyal ve Hukuki Durumları
  • Türkiye’nin Belli Başlı Etnik-Mezhepsel Problemleri
  • Cinsel Sağlık ve Üreme

Başvuru için son tarih: 27 Eylül 2015

Kimler başvurabilir?

Gençleri hedef alan Liberal Gençlik Akademisi’ne katılım için belirli bir yaş sınırı yoktur; ancak başvurularda kontenjan aşımı söz konusu olduğunda gençlere öncelik verilecektir.

Aşağıdaki formu doldurarak etkinliğe başvurabilirsiniz: 

Başvuru Formu

Nerede, ne zaman ve ne kadar sürecek?

2 Ekim- 6 Kasım 2015 tarihleri arasında Ankara’da.
(Ankara dışından katılacak olanlar için yol ve konaklama giderleri karşılanmayacaktır.)

Süresi 6  hafta olan program, 2 Ekim, 9 Ekim, 14 Ekim, 23 Ekim, 28 Ekim, 5 Kasım tarihlerinde, 18:30 – 20:30 saatleri arasında Özgürlük Araştırmaları Derneği ofisinde gerçekleştirilecektir. (16 Ekim Cuma günü olan ders Liberal Gençlik Kongresi nedeniyle 14 Ekim Çarşamba günü yapılacaktır.)

İlk 4 hafta konunun uzmanı aktivist ve akademisyenlerle seminerler gerçekleştirilecek olup son 2 hafta katılımcılardan diledikleri bir konuda küçük gruplar halinde ya da bireysel sunum yapmaları istenecektir.


Adres:

Özgürlük Araştırmaları Derneği
Turgut Reis Caddesi.No:15/4 Mebusevleri Çankaya / ANKARA


Etkinlik Tarihi: 02 Ekim 2015, Cuma Saat: 18:30


© 2013 3H Hareketi. Powered by Akıl Ofisi