Sandıktan babam çıksa yerim

  • Efe Kadir
  • 26 Aralık 2013
  •     

Not: 3H Blog'da ifade edilen görüşler, yazarların şahsi görüşleridir.

Gerçek bir liberal demokrat olarak, her daim iktidarı savundum. Çünkü iktidar demek aynı zamanda devlet yani fiilen millet demektir. Bir liberalin ilk ve en önemli kuralı, devletine-milletine saygılı olmaktır. Bunun da en büyük göstergesi elbette sandığa saygı duymaktır. Sandıktan babam çıksa yerim!

AK Parti(AKP yazanlar bildiğiniz gibi darbecidir.) hükümeti döneminde ülkenin demokrasisi, çağ atladı. Zaten biz Osmanlı soyundan gelen bir memleket olarak çağ açıp, çağ kapamaya alışığız(Kendime not; Osmanlının hoşgörüsünden bahset). Türk-İslam geleneği hali hazırda dünyanın en liberal kültür birikimlerden biridir. Bunu rahatlıkla Anadolunun kasabalarına yapacağınız ziyaretlerde görebilirsiniz(Ramazan ayı hariç).

Bu gelenekten gelen AK Partimizin ve Sayın Dünya Lideri Başbakan Erdoğanın yaptığı uygulamaların tümüne şimdiye kadar destek verdim. Bunu yaparken, TMSF'nin el koyduğu bir gazeteye yazar olmamın hiçbir etkisi olmadı. Seçilmiş iradenin yaptıklarından rahatsız olsam zaten parti kurar, seçime girerdim. Bunun dışında, hükümeti eleştirmek, elbette tek bir şeye hizmet eder; darbecilik.

Şimdiye kadar özellikle kemalist-laikçi-darbecilerin, hayat tarzı feveranlarını duyduk. Bunun yanında Kürtleri temsil etmeyen Kürt oluşumlarının seçim barajı itirazları oldu. Kendini liberal addeden lakin aslında anarşist olan bazı kesimlerin devletin büyümesinden rahatsız olduklarını dahi gördüm.(Kendime not; Büyük devletin liberalizme katkısıyla ilgili bir şeyler bul). Bakın burada belki de son kez yazıyorum; AK Partinin yaptığı herhangi bir uygulama için değerlendirme kriterim şudur;

Kemalistler karşı çıkıyor mu? ----(çıkmıyorsa)----> Dünyanın başka bir yerinde örneği var mı?----(yoksa)----> CHP döneminde muadil uygulama var mı? ----(yoksa)----> Türkiye buna hazır değil.

Bu şemaya göre adil bir değerlendirme yaptıktan sonra, her daim AK Partiyi haklı buluyorsam, bu benim apolojist olduğumu değil Ak Partinin ileri demokrat bir parti olduğunu kanıtlar. Elbette aklınızda şu soru oluşmuştur; ''Ak Partinin hatalı olduğu noktalar yok mu?'' bu soruyu düşünmenizin tek sebebi bilinçaltınızdaki kemalizmdir. Bu gibi Ak Partiyi ve süreci tehlikeye atacak, hele ki ''Erdoğansız bir AK Parti'' komplosuna hizmet edecek şeyleri düşünmek düpedüz, eski Türkiye'yi savunmaktır.

Gelelim bugünlerde yaşadığımız hukuk darbesi girişimine.. (Kendime not;Cemaat güzellemesi yaptığın tweetleri sil) Bugün yaşadıklarımız, tıpkı 28 Şubat gibi bir darbe girişimidir. Başbakana ve onun munis bakanlarına yapılan bu komplo, Türkiyenin güçlenmesini istemeyen odaklar tarafından Cemaat eliyle yapılıyor( Akit gazetesinden, o odakları oku. Anti-semitik görünmemek için İsraili çıkar, geri kalanı copy-paste yap). Bu komployla sayın ve biricik başbakanımızı yani milli iradenin temsilcisini alaşağı etmeye çalışıyorlar.

Ülkenin bakanları eğer yolsuzluk yapmışsa bunun bedelini sandıkta öder. Aslında mahkemeye dahi ihtiyaç yoktur. Çünkü milli irade her şeyden üstündür. Batıda bunun örnekleri mevcut, AK Parti hükümeti acil olarak mahkemelerdeki hakim-savcı vesayetini kaldırıp yerine oy sandıkları koymalıdır. Bu sayede milli irade gerçek anlamıyla sağlanabilir.

AK Parti hükümetinin bugüne kadar yaptığı tüm demokratik atılımların, tek bir amacı vardır; Halka hizmet, Hakk'a hizmet etmek diye düşünürler. Böyle bir anlayış otokrat olabilir mi?(Bu eser ağır seviyede ironi içermektedir.)© 2013 3H Hareketi. Powered by Akıl Ofisi